רשימת קיצורי מקלדת

מועצה מקומית קדימה צורן

פתיחת תפריט ניידים

וטרינריה

וטרינר: ד"ר אודי זהרוני
 
קדימה:
טלפון: 09-8902942
חיסונים לכלבים ושעות קבלת קהל: ביום ג' 18:00-19:00
כתובת: ברח' הרצל 1, קדימה (מאחורי מבנה המועצה)
 
צורן:
טלפון: 09-8970104
חיסונים לכלבים ושעות קבלת קהל: ביום ה' 11:00-12:30.
כתובת: רח' הגפן 56, צורן
תושבים יקרים,
המועצה המקומית פותחת בימים אלה באכיפה מוגברת ורחבת היקף לאיתור כלבים שלא חוסנו כחוק. המועצה תפעל גם כנגד בעלי כלבים אשר לא הציבו שלטי אזהרה בכל כניסה לחצר הבית בו מוחזק כלב.
בעלי כלבים נדרשים לפעול לפי כל דין לרבות : רישוי, חיסון , מתן הודעות על שינוי ושילוט.
למידע נוסף – לחץ כאן.
תושבים יקרים,
לאחרונה התגלו מספר מקרים של "שפעת העופות" באזורנו. נגיף "שפעת העופות" פוגע בעופות בר, עופות משק ועופות חצר ועלול לגרום גם למחלה בבני אדם. אופן ההדבקה באדם הינו, על ידי מגע ישיר בעופות נגועים חיים וחולים מאד. אין עדויות על הדבקה מאדם לאדם.
למידע נוסף והסברים מה עלי לעשות על מנת למנוע הדבקה במחלה והתפשטותה? – לחץ כאן
למידע אודות אכיפה מנהלית על החזקת כלבים- לחץ כאן
 
 

תנאים והוראות להחזקת כלבים במדינת ישראל – קנסות מנהליים:

על פי החוק במדינת ישראל חלים מספר תנאים והוראות על כל בעל כלב, ובמידה ואין הכלב מוחזק על פיהם החוק הטיל על בעליו קנסות מנהליים, ואלו הם:
1. כל בעל כלב חייב לסמן את כלבו בשבב זיהוי אלקטרוני, ובמקביל חייב הוא לחסנו נגד כלבת (החל מגיל 3 חודשים) ולהוציא עבורו רישיון להחזקתו כל שנה, מטעם הרשות המקומית בה מוחזק הכלב.
2. כל בעל כלב חייב לדאוג לכך שהכלב לא ימצא לבדו ברשות הרבים, אלא יילקח לטיול ברחובות הישוב, רק כאשר הוא מוחזק ברצועה הנתונה בידי אדם המסוגל לשלוט בו.
3. כל בעל כלב חייב להציב שלט: "זהירות כלב" בכניסה לחצרו.
4. כל בעל כלב חייב להודיע לרשות המקומית תוך שבוע על כל שינוי במצב הכלב (נמסר, או אבד, או מת, או עזב את הארץ עם בעליו).
5. בנוסף חלים מספר חוקים מחמירים נוספים על החזקת כלבים מאותם גזעים שהחוק קבע אותם כ: "גזעים מסוכנים": (אמסטף, פיטבול, בול טרייר, סטף, רוטווילר, פילה ברזילרו ,דוגו ארגנטינו, טוסה יפני) וכן על הכלבים שמוגדרים כ – "מעורבים עם גזע "מסוכן".
 
 

סיכום – הוראות החוק – אכיפה בעזרת קנסות מנהליים:

1. כל כלב שאינו מחוסן נגד כלבת, ללא רישיון תקף, כזה שימצא משוטט בחוצות הישוב בניגוד להוראות החוק (אפילו אם רק יצולם משוטט על ידי הפקח ולא יילכד), או כזה שמוגדר בחוק ככלב השייך ל"גזע מסוכן" ואינו מוחזק בהתאם לדרישות החוק - יוטל על בעליו קנס מנהלי שינוע בין 250 ל– 10,000 ש"ח - תלוי במהות העבירה (ראה טבלה מצורפת).
2. מחלקת הפיקוח של המועצה ולוכד הכלבים העובד בשרותה, יגבירו את האכיפה - הן בנושא שוטטות הכלבים בשטחים הציבוריים בישוב, בכל יום ובכל שעות היממה, והן בנושא הכלבים המוחזקים בבית התושבים ללא חיסון/ רישיון תקפים.
3. התושבים נקראים בזאת לדאוג לחיסון כל הכלבים שברשותם נגד כלבת, להוצאת רישיון תקף עבורם מטעם המועצה המקומית בה הם מתגוררים, וכן למנוע את שוטטות הכלבים ללא בעליהם – חל איסור ל"טייל עם כלב משוחרר" – הכלב חייב להיות מוחזק ברצועה על ידי בעליו, בכל זמן שהוא מצוי בשטח ציבורי.
בתקווה לשיתוף פעולה מלא ומיידי.
דר' אודי זהרוני
רופא וטרינר רשותי